protokół zdania mieszkania

QLIMAX

Temat: Problem z odzyskaniem kaucji.
  Cytat: Napisał/a sebastian7777 Mam protokół zdania mieszkania w stanie pierwotnym. Agentka która się zajmuje mieszkaniem wmawia nam że umowa słowna to to samo co pisemna a myślę że się myli atr. 660 K.C. Agentka ma rację. Art. 660 kc nie przewiduje formy pisemnej pod rygorem niewazności a jedynie pod rygorem wywołania okreslonych skutków prawnych.
Źródło: forumprawne.org/showthread.php?t=85165Temat: Problem z lokatorem
...Natomiast tutaj nie potrzeba wnosić wniosku o eksmisje. Eksmisja jest konieczna wtedy, gdy lokator bezumownie zamieszkuje lokal i nie chce go opuścić. Natomiast Pan piszę, że lokatorzy nie zamieszkują lokalu od pół roku. Czyli o ile skutecznie Pan wypowie umowę a lokatorzy nie będą mieszkać to nie konieczna jest eksmisja, gdyż lokatorzy dobrowolnie opuścili mieszkanie po zakończeniu stosunku najmu. Oczywiście warto mieć podpisany protokół zdania mieszkania, ale skoro nie można go uzyskać to wskazany protokół ze świadkiem na wypadek sprawy sądowej.
Źródło: forumprawne.org/showthread.php?t=90908


Temat: Protokół zdania mieszkania, problem z wynajmującym
Protokół zdania mieszkania, problem z wynajmującym   Jestem w kropce -chciałem zdać mieszkanie, jednak wynajmujący ma zastrzeżenia, które wg mnie nie powstały z mojej przyczyny. Otóż w mieszkaniu był piec na ogrzewanie węglem. Około 10 lat temu wymieniłem piec na nowy (za swoje własne pieniądze, za zgodą właściciela). Ten stary piec z kolei został odtransportowany przez wynajmującego na złom (koleś...
Źródło: forumprawne.org/showthread.php?t=122740


Copyright (c) 2009 QLIMAX | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.