produkty eksportowane

QLIMAX

Temat: ??.??.2007 Kozubnik - Operacja "Teczka"
...oburzenie władz byłych republik radzieckich w tym Polski. Władze kremlowskie ogłosiły, iż każda republika powinna wysyłać "prawowitym właścicielom myśli eksploatacyjnych" swego rodzaju daniny, a w zamian za to otrzymałaby ochronę ze strony rosyjskiej w razie jakichkolwiek problemów. Władze Polskie oczywiście odmówiły dostawy wyżej wymienionego okupu, co doprowadziło do wprowadzenia embargo na praktycznie wszystkie produkty eksportowane z Polski do Rosji. Stosunki Polsko-Rosyjskie pogorszył fakt rozmieszczenia parę lat wcześniej amerykańskich baz obrony antyrakietowej, a odmowa władz w Warszawie była niejako gwoździem do trumny. w obrębie Okręgu Kaliningradzkiego satelity amerykańskie zauważyły mobilizację wojsk lądowych i powietrznych. Wszystko wskazywało na to, iż Rosja pragnie położyć rękę na polskich surowcach pod przymusem. Unia...
Źródło: asgbielsko.lenart.pl/forum/viewtopic.php?t=964Temat: OKO- TEST PRZEZ O UMLAUT.
Dokladnie nie wiem jak to jest z tymi proszkami. I dlaczego na wschod eksportuje sie produkty gorszej jakosci...moze chodzi o cene? Slyszalam tylko o samochodach o standarcie zachodnim i wschodnim. Roznica byla w cenie. Sprubuje to pytanie zadac na forum Öko Testu czy testuja tez produkty eksportowane na wschod. Wogole chyba zaczne kupowac ten magazyn i bede Wam opowiadac co ciekawego wyczytalam. Bo w internecie nie ma dostepu do testowanych produktow. Dostep jest platny i nie wiem jak to sie przez internet placi. Ale zorientuje sie i byc moze uzyskam dostep bo wsumie mnie tez to interesuje.
Źródło: ener-med.pl/forum/viewtopic.php?t=112


Temat: liberalizm- fakty i mity
...panstwowy w rolnictwie. Pozniej go zniesiono (przy takim samym klimacie !). No i co sie okazalo jak ten interwencjonim zniesiono? Czy stala sie jakas tragedia narodowa i gospodarstwa masowo zbankrutowaly, chlopi walesali sie po ulicach i nastapil upadek rolnictwa jak glosza zwolennicy interwencjonizmu (czyt. zwolennicy kasy wyciagnietej od innych podatnikow w Polsce) ? NIE !! To rolnictwo bez panstwowego interwenzjonizmu zaczelo rozwijac sie JESZCZE LEPIEJ a produkty eksportowane jeszcze dalej. Przy TAKIM SAMYM klimacie i uwarunkowaniach naturalnych. Wiec to nie te "uwarunkowania naturalne" tylko zniesienie interwencjonizmu pozwolilo na szybszy i bardziej efektywny rozwoj rolnictwa. Warto po prostu uczyc sie z historii i sukcesow innych a te dwa przyklady daja wiecej niz mocne przeslanki co sie dzieje w REALNYM zyciu gospodarczym kiedy ten interwencjonizm sie zmniejsza.
Źródło: forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?t=11688


Copyright (c) 2009 QLIMAX | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.